Seetronic SAC3FPX20 - 67
Power Twist Socket
- Female
- Lockable
- 3-pin AC socket
- Power rating up to 16 A / 250 V
- Meets protection rating IP67 when used with matching counter part
- Colour: Black
- Suitable seal with protective cap: Art. 594417
Power Twist-stikkontakt
- Kvinde
- Låsbar
- 3-bens AC-stikkontakt
- Effekt op til 16 A / 250 V
- Opfylder beskyttelsesklassificeringen IP67 når den bruges med matchende modstykke
- Farve: Sort
- Passende pakning med beskyttelseshætte: Art. 594417
Fås siden November 2024
Artikelnummer 594413
salgsenhed 1 stk
Type Power Twist TR1
Construction Type Installation socket
Plug/Socket male
Load Capacity (A) 16 A
IP 65 Class Yes
Plug Power Twist TR1 female
Seetronic SAC3MPX TR1 Power Twist TR1 Panel Jack Female * Lockable * 3-Pin AC socket (input) * Loadable up to 20 A / 300...